Při každém přihlášení se totiž uživatelům zobrazovalo oznámení o ukončení platnosti licence programového vybavení.
Kde je problém?
Firma eMoneyServices požaduje po Praze, aby hradila měsíční paušál za servisní podporu ve výši 5 milionů korun. To se Praze samozřejmě nelíbí, protože je to částka skoro astronomická, ročně by to bylo 60 milionů korun.
Praha společnosti navrhla, že si budou servisní zásahy hradit dle potřeby jednotlivě. To se zase ale společnosti eMoneyServices nelíbí.
„My jim nabídli, že jim jakýkoliv servisní zásah, který provedou, zaplatíme. Na tom jsme se ale s nimi nedokázali dohodnout, protože zatím ta jednání jsou ve stavu, že buď budeme platit pravidelně kompletní podporu, nebo nic,“ sdělil dále Ondřej Felix, předseda představenstva městské společnosti Operátor Opencard.
Praha by to zvládla opravit, ale…
Pracovníci společnosti Operátor Opencard by uvedenou středeční chybu dokázali bez problémů opravit sami, ale nemůžou. „Dokázali bychom to. Ale my do toho softwaru zasáhnout nemůžeme, bylo by to proti autorskému zákonu. A my jako městská instituce nesmíme dělat nezákonné věci,“ vysvětluje podle aktuálně.cz Ondřej Felix.
Pro iDNES se k tomu vyjádřila i primátorka Adriana Krnáčová:
„Je nehorázné, že předchozí vedení města dopustilo, aby se 1,75 miliardy korun hodilo do koše. Projekt je ale ztrátová investice a samotné se mi s tím těžko smiřuje, když si představím, kolik opravdu užitečných věcí jsme za takové množství peněz mohli zrealizovat. Věřím, že Pražané pochopí, proč chci společnost EMS odstřihnout od pražských peněz a ukončit tak tento jednostranně výhodný obchodní vztah,“ uvedla.
Jsme velmi zvědaví, jak to celé bude dále pokračovat. Je ale určitě dobře, že se Praha proti příliš drahé servisní podpoře brání.